• + 90 541 746 10 01
  • info@hdcsolarenerji.com

ÜRÜNLER

https://www.youtube.com/watch?v=T3V5UBq76LI&feature=youtu.be
A.ONAY isimli Yatırımcının İyi Tarım Uygulamacısı olarak Kırıkkale İlindeki faaliyet göstereceği yerde ceviz bahçesinin ekimini yaparak Tarım Bakanlığımızın %50 hibe desteğinden yararlanmak sureti ile güneş enerjili damlama sulama sistemini kurmayı hedeflemiştir. Bahçesine gitmeden güvenlik önlemlerini almayı, sulama sistemi ve enerji sisteminin otomasyonlu uygulanmasını ve gsm üzerinden internet veri akışı ile kontrolünü bütün sistem idaresini yapabilmeyi hedeflemiştir. 
HDC Solar olarak Tarım Bakanlığımızın mevzuatlarına uygun olarak, (yatırımcının monte yerine isteği üzerine) solar sistem konteyner üzerine ve konteynerin giriş tarafına gölge edecek şekilde konuçlandırarak monte edilmiştir. Bölgede ortalama rüzgar hızının zaman zaman 100 km/h'ı geçmesi sebebi ile güneş panelleri çelik kontrüksiyona vida ile sabitlenerek ve yapıştırılarak, olası esneme ve deformasyonlardan korunmuştur. 2 adet sistem kurulmuştur. Birincisi otomasyon sisteminin, alarm, güvenlik, kamera sistemi, konteyner, elektrkli makina ve ekipmanların enerji ihtiyacını 7/24/h karşılayacaktır. İkinci sistem ise sadece pompaların enerji ihtiyacını karşılacaktır.
Projeye göre damlama sisteminde 4 adet drenaj vanası tertiplendirilmiş olup, bu vanalar olası ana ve manifolt borulardaki birikecek çamur, kum ... vs partüküllerin tahliye edilmesi sağlanmıştır. 
Filitre sistemi kum-çakıl filitre ve elek filitreli kontrol ünitesi gübre tankı ile uygulanmıştır.
Damlama sistemi laterallerden fidan diplerine çember şeklinde damlatıcılı borular olarak uygulanmış, böylelikle daha az su ile bitkinin köklerinin 360 derece sulanarak daha çabuk gelişimini tamamlayarak, yatırımcıya daha kısa sürede daha yüksek kalitede ürün vermesi planlanmştır.
Komple sistemin çalışması yatırımcının telefon, bilgisayar ve tabletine 7/24h bilgi aktararak durum kontrolü yapmaktadır. Sistemi açıp kapatmayı, sulamaya geçmeyi tamamen otomasyonlu olarak telefonla gsm üzerinden yapabilmektedir. Bahçeye gitmeden diğer işlerinden kalmadan yatırımcının sulama yapması büyük ölçüde zamandan ve maliyetten tasarruf ettirmiştir.
Ülkemizde ilk olarak tarafımızdan uygulanan otomasyonlu güneş enerjili ceviz bahçesi damlama sulama sisteminin yatırımcısına hayırlı olmasını ve yüksek kar getirmesini dileriz.
Bu ve benzeri uygulamaları düşünen yatırımcılarımız projelendirme aşamasından, destekleme ve uygulama aşamasına kadar, firmamız on-grid departmanımızdan ücretsiz teknik destek alabilirler.